E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
06:31
18:23
wschód:
zachód:
19:12
10:14
imieniny: Aurelii i Ładysława
Sobota
25 września 2021
TAK
NIE
Powrót ibisa grzywiastego
Gdzie: PP 1/2012 str. 28
Autor: Marek Stajszczyk
Dział: Wyprawy na ptaki (krajowe i zagraniczne)
Traktujemy ten gatunek jako ptaka egzotycznego. Wynika to z faktu, iż w ostatnich 350 latach gniazdował tylko w południowo-zachodniej części Azji (Bliski Wschód) oraz w północno-zachodniej Afryce (Maghreb). Ale wcześniej, aż do czasów nowożytnych (ok. 400 lat temu) ibis grzywiasty był ptakiem lęgowym także w Europie. Za zanik europejskich stanowisk lęgowych odpowiada człowiek i – być może - zmiany klimatyczne. Wiek XXI przynosi nowy rozdział obecności tych ptaków na naszym kontynencie: reintrodukcję.

Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019