E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
06:31
18:23
wschód:
zachód:
19:12
10:14
imieniny: Aurelii i Ładysława
Sobota
25 września 2021
TAK
NIE
Obserwacje rzadkich gatunków Stwierdzenia: zima–przedwiośnie 2020
Gdzie: PP 2/2020 str. 4
Autor: Zbigniew Kajzer, Samuel Sosnowski
Dział: Obserwacje rzadkich gatunków
Tym razem podsumowanie obserwacji rzadkich gatunków ptaków w Polsce dotyczy zimy, przedwiośnia i samego początku wiosny, a konkretnie okresu od pierwszych dni stycznia do końca marca 2020. W omawianym czasie licznie pojawiły się rzadkie gatunki gęsi, takie jak bernikla rdzawoszyja czy gęś mała, nad Bałtykiem zaobserwowano turkana i co najmniej dwie markaczki amerykańskie. Na uwagę zasługują także aż trzy zimowe obserwacje wydrzyka wielkiego i jedna wydrzyka tęposternego oraz rekordowo liczny pojaw głuptaków, a także rzadka, wiosenna obserwacja świstunki brunatnej.
Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019