E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
06:31
18:23
wschód:
zachód:
19:12
10:14
imieniny: Aurelii i Ładysława
Sobota
25 września 2021
TAK
NIE
Kampinoski Park Narodowy
Gdzie: PP 4/2012 str. 26
Autor: Danuta Pepłowska-Marczak
Dział: Wyprawy na ptaki (krajowe i zagraniczne)
Kampinoski Park Narodowy nie kojarzy się z wyjątkowym miejscem dla ptasiarzy. Jego położenie w centralnej Polsce nie daje wielkich możliwości zobaczenia gatunków borealnych, które pojawiają się tu sporadycznie, nie zalatują tu też ptaki z południa Europy. Mimo to Park spełnia wszystkie wymogi, jakie stawia obserwator ptaków, lubiący chodzić po zróżnicowanym terenie i obserwować przyrodę chronioną (na dużym obszarze), gdzie miejscowości rozrzucone są rzadko, a gospodarka rolna zatrzymała się na etapie pradziada. KPN położony jest w centralnej części województwa mazowieckiego, zajmując obszar historycznej Puszczy Kampinoskiej z jej terenami otwartymi w pradolinie Wisły. Bliskość Warszawy ściąga zwiedzających, głównie w weekendy, jednak tak się dzieje tylko w najbliższym sąsiedztwie miasta. Im dalej od Warszawy, tym mniej jest przeciętnych turystów.

Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019