E-mail:
Hasło:
wschód:
zachód:
06:31
18:23
wschód:
zachód:
19:12
10:14
imieniny: Aurelii i Ładysława
Sobota
25 września 2021
TAK
NIE
Jerzyk – podniebny łowca
Gdzie: PP 1/2012 str. 4
Autor: Dorota Zielińska
Dział: Ochrona ptaków
Jerzyk to owadożerny ptak, często bywa mylony z jaskółkami, chociaż nie jest z nimi nawet spokrewniony (należy do rzędu jerzyków, a nie do ptaków wróblowych). Zewnętrzne podobieństwo do jaskółek wynika z podobnego sposobu na życie – zarówno jerzyki jak i jaskółki żywią się owadami latającymi, chwytanymi w powietrzu. Pojedynczy jerzyk chwyta ich około 20 000 dziennie! W odróżnieniu od jaskółek jerzyk ma ciemny nie tylko wierzch, ale też spód ciała oraz dłuższe, sierpowate skrzydła. W locie przypomina kształtem ciemną kotwicę. Jerzyki są doskonałymi lotnikami. Często latają w grupach wokół budowli, w których się gnieżdżą. W locie wydają charakterystyczne piski.Instrukcja pobierania artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
  • Wysłać SMS o treści AP.PTAKIPOL na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto. W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
  • LUB
  • Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kod:

Usługa SMS dostępna jest w sieciach Era, Plus GSM, Orange i Play. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system Dotpay.

Właściciel: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna "AVES", ul. Kręta 5, 65-770 Zielona Góra

Kontakt: Dział reklamy: tel.: 22 659 36 50, e-mail: reklama@ptaki-polski.pl

Copyright © Agencja Przyrodnicza AVES 2019